Török Gábor: Alakul-e a kormány?
Orbán Viktor csak néhány részletet árult el az új kormányzati struktúráról és a vezetők személyéről, a sajtó már hetek óta „tudja”, hogy mi fog történni - írja Török Gábor politológus.
Orbán Viktor csak néhány részletet árult el az új kormányzati struktúráról és a vezetők személyéről, a sajtó már hetek óta „tudja”, hogy mi fog történni - írja Török Gábor politológus.
Április sok nyitott kérdést lezárt, de ezek többsége már hónapokkal korábban sejthető volt - írja Török Gábor politológus.
A Fidesznek 263, az MSZP-nek 59, a Jobbiknak 47, az LMP-nek 16 mandátuma van, míg 1 mandátum jutott Molnár Oszkár egyéni képviselő jelöltnek. Ez a parlamenti választás végeredménye. Ehhez hasonló adatokat utoljára 1994-ben lehetett olvasni - írja Török Gábor politológus.
A politikai elemzőket érdeklő kérdés elég világos: mekkora károkat okozhat a Fidesznek, ha tényleg elmarad 2010-ben az, amire maga a pártelnök is – konkrét dátumot megjelölve - ígéretet tett korábban - tette fel a kérdést Török Gábor politológus.
Török Gábor politológus blogján a legfrissebb bejegyzésében arról ír, mit nyilatkoztak egyes politikusok az első Orbán-kormányról.
Nem kétséges, a következő időszak egyik vezető témája a kétharmad kérdése lesz. Mit lehet vele kezdeni, kell-e nagyvonalú gesztusokat gyakorolni, illetve szabad-e az ellenzék támogatása nélkül hozzányúlni az alkotmányhoz és a minősített többséget igénylő törvényekhez? - elmélkedik Török Gábor politológus.
Miért ne jelenthetné be a Fidesz most - és valósíthatná is meg rögtön az új parlamentben -, hogy az első lépése a kétharmados törvények „eltörlése” lesz? - elmélkedik Török Gábor politológus.
A kétharmad megszerzése a további egyéni és országos listás mandátumokkal nagyon valószínű, ennek ellenkezőjéhez komoly fordulat kellene - véli Török Gábor politológus.
A 2010-es választás a magyar pártrendszer jelentős változását hozta: a korábbi kvázi-kétpárti szerkezet megrengett, és össze is omlott - írja blogján a politológus.
Eltelt huszonnégy óra a Fidesz pártigazgatója által elmondottak első részletének nyilvánosságra kerülés óta. Milyen hatása lett a beszédnek? Erről ír Török Gábor politológus a blogjában.
Ha a Jobbik valóban megismétli, esetleg meghaladja az EP-választáson elért 15 százalék körüli eredményét, a szavazást követő napokban, hetekben minden bizonnyal komoly nemzetközi figyelem irányul majd Magyarországra - írja Török Gábor politológus.
Az ebédlő- és vacsoraasztalnál fontos dolgok dőlhetnek el - olvasható Török Gábor blogján.
A politológus a blogján azon elmélkedik, visszavetheti-e a Jobbikot a sok karaktergyilkos támadás?
Török Gábor politológus véleménye szerint a választási törvényben szabályozott kampánycsend betarthatatlan és értelmetlen.
A következő hónapok legfontosabb frontvonala a Fidesz és a Jobbik között húzódhat, ugyanis az MSZP a választási vereség után belső harcaival lesz elfoglalva - olvasható Török Gábor blogján.
Az ellenzéki párt a kampány kollektív átszunyókálásában érdekelt, s ha az ellenfelek nem lesznek elég ügyesek ahhoz, hogy kirángassák ebből az állapotból, akkor ez a stratégia működőképes és eredményes is lehet - írja Török Gábor politológus.
Egyre többet lehet hallani arról, hogy 2010 áprilisában új időszámítás kezdődik a magyar politikában: nem csupán a kormányváltás miatt, hanem a pártrendszer átalakulása okán is – olvasható Török Gábor blogján.
A parlamenti választás legfontosabb kérdései április 11-én eldőlnek. Ám ha ma kellene ezekre a kérdésekre válaszolni, természetesen csak találgatni tudnánk - írja Török Gábor politológus.
A döntően nyugdíjas korú és meglepően lelkes nézőközönség előtt Gyurcsány Ferenc számos dologban kifejtette véleményét; az állítások többsége már korábban is ismert gyurcsányi fordulatokból építkezett - olvasható Török Gábor blogján.